Klimatizace, vzduchotechnika a chlazení
  • Montáže

    Instalace nové nebo výměna stávající technologie

  • Servisní služby

    provádíme záruční a pozáruční servis

  • Působíme po celé ČR

    Naše služby zajišťujeme po celé ČR

Kimatizace je základním systémem, který udržuje v prostorách komfort ve formě stále teploty.
I když hlavní funkcí klimatizací je chlazení, tak v dnešní době je již běžnou součástí varianta teplovzdušného topení. Ke klimatizacím neodmyslitelně patří další funkce, jako je filtrace či vysoušení vzduchu.
ROBA SERVICE nabízí instalace i servis klimatizací všude, kde je o ně zájem. V rodinných domech, bytech, kancelářích i průmyslových objektech.
Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného řešení, a to od samotného návrhu až po realizaci a zabezpečení následného servisu.

Klimatizací je poměrně velké množství a liší se způsobem fungování, instalace a dalšími parametry. Orientovat se v této oblasti není jednoduché, proto jsme připraveni Vám doporučit nejvhodnější druh a typ klimatizace.


Jednotky split

zařízení s jednou venkovní jednotkou a kompresorem, který se nachází vně objektu. Zařízení dále můžeme dělit dle umístění, tedy např. podstropní, nástěnné, kazetové a další.


Jednotky multisplit

fungují na stejném principu, jako jednotky split, ovšem s tím rozdílem, že k venkovní jednotce je připojeno více vnitřních zařízení. Ta je možné navíc libovolně kombinovat dle potřeby.
Jednou z variant je také možnost rozdělení na zóny. Každá zóna má pak svůj vlastní termostat a je konfigurovatelná samostatně. V praxi pak dostaneme příležitost nastavit odlišnou teplotu v různých místnostech dle potřeby.


Tepelná čerpadla vzduch/vzduch

Tepelné čerpadlo typu vzduch/vzduch odebírá teplo z venkovního vzduchu. Ten je nasáván do venkovní jednotky tepelného čerpadla, kde je z něj následně získáváno teplo. To se pak využívá pro ohřev vzduchu uvnitř daného objektu. Fungování tepelného čerpadla vzduch/vzduch bychom mohli přirovnat například ke krbu, který sice vytápí jednu místnost, ale teplo se šíří po celé budově. Kromě funkce topení má tepelné čerpadlo také funkci klimatizace a odvlhčování.
Výhodou tohoto řešení jsou nízké pořizovací náklady v kombinaci s poměrně jednoduchou a rychlou instalací. Díky vestavěnému filtru a ionizátoru vzduchu je schopno vyčistit vzduch v místnosti od alergenů a škodlivých látek.